Elbistan’da Ramazan Bereketi

0
348

Elbistan  İyilikder temsilciliğimiz ve Şura Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere Ramazan bereketini ulaştırmaya devam ediyor.

Elbistan İyilikder Temsilciliği ve Şura Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak “Yetim Gülerse Dünya Güler” sloganıyla önceden tespit ettikleri 350 yetim olmak üzere toplamda 500 çocuğa bayramlıklarını kendileri seçerek kıyafet yardımı yaptı. Gönüllülerimiz, kıyafet seçimi esnasında çocuklarımızla tek tek ilgilendi. Bayrama yeni kıyafetleriyle mutlu  bir şekilde girecek çocuklarımızın gülümseyen gözleriyse görülmeye değerdi. Ayrıca 15 Ramazan Dünya Yetimler gününde yetimler için aileleriyle birlikte 500 kişilik büyük bir iftar sofrasında yetimlere kucak açtı.

Hayırsever bağışçılarımızın desteğiyle ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere bayramlık kıyafetle birlikte 200 aileye gıda kolisi, zekat ve fitreler de ulaştırıldı.
Elbistan İyilikder ve Şurader iş birliği ile ilçemizde iyilik elçilerimiz seferber oldu.
300 kişilik ihtiyaç sahibi aile iftarı (50-60 kişilik gruplar şeklinde her cumartesi) yapıldı.
Şurader Ortaöğretim öğrencileri ve aileleride bir iftar programında bir araya geldi.
Bayramın ikinci günü yetim çocuklara özel bayramlaşma programı düzenledi. Çocukların vazgeçilmezi balon çikolata ve bayram harçlığı dağıtıldı. (Toplamda 100 kişi katıldı.)