Kayseri Hizmet İçi Eğitim Programı Gerçekleşti

0
251

 

ANADOLU KADIN VE AİLE DERNEĞİ (AKADDER) HİZMET İÇİ EĞİTİM PROGRAMI KAYSERİ’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Hizmet İçi Eğitim Programı 15 Aralık Cumartesi günü İlim Hikmet Derneği ev sahipliğinde Kayseri’de gerçekleştirildi. Programa Kayseri ve çevre illerden toplam 100 kadın katıldı.

Program kahvaltı ikramı ile başladı. Kahvaltı ikramı sonrasında selamlama konuşmaları gerçekleştirildi. Yapılan selamlama konuşmaları sonrasında Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Başkanı Rabia Aldemir, gönüllülük ve onu anlamak üzerine bir sunumunu gerçekleştirdi. Rabia Aldemir, sunumununda gönülleri nasıl kazanmamız gerektiği ile ilgili bilgiler paylaştı. Akabinde ise Sayın Ayşe Böhürler ise farklı İslam coğrafyalarındaki kadınlar ve onların yaşam tarzlarını anlatan sunumunu gerçekleştirdi.

Verilen namaz ve yemek molasının ardından katılımcılara Psikolog Feyza Nur Ak, Sinem Pala ve Sena Aldemir tarafından “Psikolojik İlk Yardım Eğitimi” atölye çalışmalarını gerçekleştirdi. İnteraktif bir ortamda gerçekleşen atölye çalışmaları süresince katılımcılar da etkinliklere uyum sağladılar. Atölye çalışmalarının ardından misafirlere, programın ev sahipleri tarafından hediye takdiminde bulunuldu.

Son olarak bir değerlendirme toplantısı yapıldı ve hizmet içi eğitim programının nasıl geçtiği ile ilgili görüşler dile getirildi.