Akadder 3. Hizmet İçi Eğitim Programı Malatya’da Gerçekleşti

0
226

Akadder olarak düzenlenen yılın üçüncü Hizmet İçi Eğitim Programı 16 Şubat Cumartesi günü Malatya Hanımeli Derneği ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Malatya bölgesinde bulunan Akadder temsilcilerinin ve üyelerinin katıldığı hizmet içi eğitim programı saat 08:30 ‘da kahvaltı ile başladı.

Hanımeli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği başkanı ve Akadder Yönetim Kurul Üyesi Saime Kırma selamlama konuşması yaptı. Konuşmasında programa katılan tüm misafirlere teşekkürlerini sunarak “Ümmetin yarısı kadınlardan oluşur, diğer yarısını da kadınlar yetiştirir.”ifadelerine yer verdi.

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay  Aldemir selamlama  konuşmasında, “Yaralı

bir yürek gördüğümüz zaman yüreğimizin sızlaması imanımızın ispatıdır.” ifadelerine yer verirken “Bir şey yapma derdi olmayan kenarda bekler, eleştiriden başka bir şey yapmaz.” diyerek konuşmalarına son verdi.

Akadder Başkanı Rabia Aldemir gönüllülük ile ilgili konuşmasında,”‘Kurumlar ancak gönülleri kadar güçlüdür. Her sivil toplumun kalitesi gönülleri cezp etmesiyle doğrudan bağlantılıdır.” diyerek sivil toplum çalışmalarında gönüllülük faaliyetlerinin önemini vurguladı.

Rabia Aldemir’den sonra Yıldız Ramazanoğlu kadınlara dair konuşmasını gerçekleştirdi. “Bizler zincir gibi birbirimize eklenerek büyümeliyiz. Bunun için geçmişteki halkaların değerini bilmeliyiz.” derken konuşmalarını “Allah’a ulaşmak için ağırlıklarımızı atmalıyız.” diyerek tamamladı.

Hizmet içi programı öğleden sonra “Psikolojik İlk  Yardım“ başlıklı atölye çalışması ile son buldu.