AKADDER Adana, “Fikriyat ve Yapılanma İlkeleri” Kitabını Tahlil Etti

0
254

AKADDER Adana ve Genç Teşkilat Birimi, Anadolu Platformu Fikriyat ve Yapılanma İlkeleri” kitabını geniş katılımla tahlil etti.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana ve bünyesinde yer alan Genç Teşkilat Birimi, “Anadolu Platformu Fikriyat ve Yapılanma İlkeleri” adlı eserin tahlilini geniş katılımlı bir programla gerçekleştirdi.

16 Mart Cumartesi günü Ülfet Derneği Merve Algan Konferans Salonu’nda yapılan programa Akadder Adana Sorumlusu Ayşegül Kılıçparlar başta olmak üzere tüm komisyonlardan yönetici ve eğitimci pozisyonunda 60 kadın katılım gösterdi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, AÖB Adana yöneticisi Fethiye Yıldız’ın “Anadolu Platformu’nun Tarihsel Süreci” adlı sunumu ile devam etti. Akabinde ise yine AÖB sorumlusu Sevil Aldemir, “Anadolu Platformu’nun Hedefi” başlıklı bir sunum icra etti.

Yapılan sunumların ardından yaklaşık 40 kadın, Anadolu Platformu’nun Dayandığı Fikri Esaslar ve Anadolu Platformu’nun Çalışma Esasları başlıklarında 5’er dakika sunum yaptı. Kitabın içeriğindeki başlıklarla ilgili yapılan sunumların ardından program günün ilerleyen saatlerinde sona erdi.

Programa Ülfet Derneği ve bünyesindeki komisyonların faaliyetlerini yerinde denetlemek üzere Adana’da bulunan Anadolu Platformu Denetleme Kurulu üyeleri Ersin Eryılmaz ve Süleyman Dağ’da iştirak ederek katılımcılarla bir araya geldi.