Akadder Hizmet içi ve Yıllık Planlaması Yapıldı

0
87

Akadder Hizmet içi Eğitim ve Yıllık Planlaması, Kayseri’de düzenlenen Anadolu Platformu Teşkilat Şurası’nda yapıldı.

Anadolu Platformu Teşkilat Şurası 07-08 Eylül tarihlerinde Kayseri’de İlim Hikmet Vakfı’nın ev sahipliğinde yapıldı. Şuraya; Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz, İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB), Anadolu Platformu Teşkilat Birimi, Öğretmen Birimi, Ortaöğretim Birimi ve il temsilcileri ve yöneticileri katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan şurada Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir açılış konuşmasında şu ifadeler yer verdi:
“Bu topraklarda kadınların hikâyeleri çok büyük. İslam medeniyetinin belkide insanlık tarihine getirdiği en büyük açılım insanı cinsiyetine göre ayırmayıp şahsiyeti merkeze almasıdır. Hz. Peygamberin Mekke’nin o ortamından insanlığa verdiği en büyük ses ve söz budur. Onun için biz Hz. Fatımaları, Hatice annemizi, Hz. Aişe’leri ve ondan sonra gelen nesillerin bugüne tekabül edip omuz omuza, kardeşçe mücadele eden AKADDER’in 60’a aşkın ilden gelen temsilcileri var.”

Anadolu Platformu Teşkilat Şurasının ikinci gününde birim başkanları panelist olarak konuşmalarını gerçekleştirdi.
Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Genel Başkanı Rabia Aldemir, “Biz kadınlar olarak farklı şehirlerde bir araya gelerek nasıl daha hızlı bir değişim, nasıl daha fazla fayda üretiriz, nasıl daha fazla zararları önleyebiliriz diye çalışmaya başladık. Biz kadınlar olarak 30 küsür yıldır yapılan çalışmaların neticesinde olgunlaşan bir döneme geldik. Bizi siyasi söylemlerden uzak, rant kavgalarından uzak, tevhid, adalet, özgürlük kavramlarını bu kadar dillendirerek ete kemiğe büründürecek şekilde bu toplumun kılcan damarlarına yerleştirmemiz bizi böyle bir yere koyuyor. Davamızı aşkla kuşanmamız, bu tutkuyla bağlı olmamız ve merhameti ortaya koymamız bizi bu anlamda böyle bir yere taşıyor. Ne eskiye takılıp eski söylemleri ısrarla dile getirmek, sloganik söylemeleri ısrarla söylemememiz bizi bir yere taşıdığına inanıyorum. Nerden geldiğimizi biliyoruz. Bizi yetiştirenlere, bize emek verenlere vefamızı unutmuyoruz. Onlara sırtımızı dönmüyoruz. Bu da bizi bir yerlere getirdiğine inanıyorum. Gerçek güç hiçbir zaman fiziksel güç değildir. Ne gösterişli mobilyalara, ne pahalı eşyalara, teknolojik aletlere, büyük büyük binalara ihtiyacımız yok bunları yapmak için. Gerçek güç değerlerini özümsemiş, inançlı, adanmış kadınlar ve erkelerle mümkündür” dedi.