Akadder Hizmet içi Eğitim Programı Manader’de Gerçekleşti

0
66

AKADDER olarak düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Programı 20 Ekim Pazar günü Manisa Araştırma Derneği (MANADER) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Manisa bölgesinde bulunan AKADDER temsilcilerinin ve üyelerinin katıldığı hizmet içi eğitim programı saat 09:00 da kahvaltı ile başladı.

Manisa Araştırma Derneği Kadın Kolları Başkanı Necibe Mertyürek selamlama konuşması yaptı. İlk olarak programa katılan tüm misafirlere Manisa’ya geldikleri için teşekkürlerini sundu.”Burada beraber aynı dava için bir arada olmak, aynı dilde konuşmak ve İlahi kelimetullah için çaba sarf etmeyi Rabbimizin bize verdiği bir lütuf olarak görüyorum” ifadelerine yer verdi.

Akadder Başkanı Rabia Aldemir iyilerle birlikte olmak konulu sunumunda” Yanlışı olmayan bir vakfın, derneğin geçmişi yoktur. Çocuğu, genci olmayan bir vakfın ve derneğin geleceği yoktur. Kadının olmadığı bir vakıf ve dernekte erkekler inandığı davayı ailesine aktaramamış demektir.” diyerek birlikte olmamın önemine vurguladı.

Akadder Yönetim Kurulu Üyesi Nesrin Karataş eğitim organizasyonu konulu konuşmasında”Biz kuşak hareketi değil, kuşakların birlikte yürüdüğü hareketiz.” dedi.

Hizmet içi programı öğleden sonra “Eğitim Atölyesi“ ve “Yetim-Yardım Atölyesi” başlıklı çalışmalar yapıldı. Ardından toplu fotograf çekimi ve şehir gezisi ile son buldu.