AKADDER 3. Hizmet İçi Programı Adana ve Mersin’de Gerçekleşti

0
42

AKADDER(Anadolu Kadın ve Aile Derneği) Adana Bölgesinin organize ettiği  “Eğitim ve Teşkilat Çalışmaları” üst başlıklı 3. Hizmet İçi Eğitim Programının birinci etabı Ülfet Eğitim ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde 9 Şubat 2020 Pazar tarihinde Adana’da gerçekleşti. Eğitim programına; Komisyon yöneticileri, ilin ders halkaları sorumluları ve gönüllerden oluşan toplam 60 kişi katıldı.

Edibe KAYA ve Nurdan ABUŞKA’nın Kuran Tilaveti ve Meali ile başlayan programda; AKADDDER Adana Temsilcisi Ayşegül KILIÇPARLAR’IN selamlama konuşması ile devam etti.

Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı Gazi KILIÇPARLAR yaptığı “Ders Halkaları ve Anlamı” başlıklı konuşmasında; Ders Halkalarının özelden genele önemine değinerek, katılımcılara sağlamış olduğu faydalardan bahsetti. Ders Halkalarının bilgi ve bilinç aktarımı ortamı olduğundan ve mensuplarına Bilgelik kazandırdığına değindi. Ders Halkaları İslami Hareketin eğitim merkezleri olup, müfredatı, eğitimi ve fikriyatı olmayan bir İslami Hareketin de düşünülemeyeceğini ifade etti. 

Rabia ALDEMİR’in “Gençlik Aile ve Sorumluluklarımız” isimli konuşmalarında öne çıkan başlıklar;

“Kötü bir ortamda, şiddet, ihanet, sevgisizlik ve saygısızlık ortamında sağlıklı bir nesil yetişmez. Sorunlarımızı öteleyerek, kendi yanlışlarımızın üstünü örterek başkalarına havale ederek sorunlarımızı çözemeyeceğiz. Enerjimizi yanlışı göstermek için değil Hakkı getirmek için kullanmalıyız.”

Daha sonra Nesrin GEZER’in “AKKADDER Teşkilat Çalışmaları ve Verimlilik” sunumlarında; Türkiye’de İslami hareketin geçmişi samimiyet, gayret ve teşkilat kavramları üzerinden özetledi.

Akabinde devam eden Adana etabı Komisyon Sunumları, Müzakereler ve Kapanış oturumlarıyla sonlandı.

Programın ikinci etabı, Akdeniz Eğitim ve Sağlık Yardımlaşma Derneğinin ev sahipliğinde 10 Şubat pazartesi günü Mersin’de tamamlandı. Mersin’deki eğitim programına; Komisyon yöneticileri, ilin ders halkaları sorumluları ve gönüllerden oluşan toplam 30 kişi katıldı.