AKADDER Adana Hizmet içi Eğitim Programı Yaptı

0
13
ülfetder hizmet içi programı

AKADDER Adana, 2. Hizmet içi Eğitim Programı ’nı 1 Ocak tarihinde gerçekleştirdi.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği (AKADDER) Adana tarafından düzenlenen 2. Hizmet içi Eğitim Programı, 1 Ocak 2022 Cumartesi günü Ülfet Derneği genel merkezinde gerçekleşti. Kamp programına Akadder Adana, Ülfet Derneği Evde Karakter Eğitimi (EKE) ve Ortaöğretim Komisyonları istişare kurulu üyeleri ve yöneticilerinden oluşan 50 kişi katıldı. Dürdane Aybay’ın Kur’an-I Kerim tilaveti ile başlayan program, Akadder Adana’nın yıl içerisinde yaptığı faaliyetlerden oluşan sinevizyonun izlenmesi ile devam etti.

Sunum akabinde ise Akadder Adana sorumlusu Şeyma Bulut, bir açılış konuşması yaparak 2021 yılını kısaca değerlendirdi. Bulut’un hitabının ardından eğitimciler Halime Taş ve Fetiye Yıldız birer sunum yaparak salonda bulunan katılımcıları bilgilendirdi. Eğitimci Halime Taş yaptığı sunumda; etkin eğitimcide olması gereken özelliklere değinerek şu cümleleri kurdu: “İdealist öğretmen tohumu eken, biter mi bitmez mi diye düşünmeyen insandır. İnsan kendi omuzlarının üstüne çıkabilen, kendini gerçekleştirebilen, yeni bir medeniyet kurabilen ya da kurulu olan medeniyeti canlandıran olmalıdır. Diri olmalı diri tutmalıdır. Tarih tekerrürden ibarettir. Çocuklar boş bir levha gibi doğmamıştır, fıtratı üzere doğmuştur”.

Programın ikinci sunumunu gerçekleştiren eğitimci Fetiye Yıldız ise hitabını, ‘Davette Etkiyi Artırmak’ başlığıyla sundu. Küçük kağıtlara yazılan kısa cümleler katılımcılara rastgele dağıtılarak kağıtlar ile kısa cümleler kurmaları istendi. İnteraktif bir sunum gerçekleştiren Yıldız, ‘Danışan dağları aşar, danışmayan düz yolda şaşar.’ sözü ile istişare kültürünün önemine dikkat çekti.

Son olarak sözü alan Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu eğitimcisi Mürüvvet Yolaçan da, Grygory Petrov’un “İdealist Öğretmen” kitabının sunumunu yaptı. Sunumların ardından ise katılımcılara çorba ikramında bulunuldu.