AKADDER Yeni Dönem Çalıştayı Yapıldı

0
18
akadder çalıştayı

AKADDER Yeni Dönem Çalıştayı yapıldı.

Anadolu Kadın ve Aile Derneği’nin yeni dönem çalıştayı 12-13 Şubat tarihlerinde AKADDER Başkanı Rabia Aldemir, Yönetim Kurulu Üyeleri ve 14 şehirden 34 davetlinin katılımıyla Bülbülzade Vakfı’nın ev sahipliğinde Gaziantep’te yapıldı.

Davut Özgül Konferans Salonu’nda kahvaltıyla başlayan programda açılış konuşmasını AKADDER Başkanı Rabia ALDEMİR ‘‘Yeni Normal’’ başlıklı sunumuyla yaptı. Aldemir’in konuşmasından satır başları ise şöyle; ‘‘Yeni bir normallik inşa ediyoruz, birbirimizle hiç olmadığımız kadar irtibatlıyız. ”Mesafenin irtibatsızlık olmadığını kovid bize öğretti. Bizi bir araya getiren; insanı ve kendimizi var olduğumuz durumdan daha iyi yapma arzusudur. Hayatımızı, yaşam tarzımızı tek kendimize veya maddi gelişime odaklanan bir tarz değil; insanlığın hizmetine adanarak yaşıyoruz. Biz çok uçlara gitmeden, hayatı bir alacaklı gibi değil bir borçlu, bir verecekli gibi yaşamaya çalışıyoruz. Hayatın başka türlü de olabileceğinin ihtimalini unutmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Biz insanların inandıkları değerler ile aralarındaki engelleri kaldırmaya daha çok çalışmalıyız. Ben kimim, neyi temsil ediyorum gibi bilinçli tercihleri ancak özgür kişiler yapar. Kendi kararlılığımız, kendi adımlarımız bizi güçlendirir. Verdiği sözün iman ile beraber salih amel işlemeyi gerektirdiğinin bilincinde olan kişi, kendiliğinden etkin bir şekilde iyilik hareketine katılır.

Açılış konuşmanın ardından çalıştay Eğitim Koordinatörlüğü’, ‘Ar-Ge Koordinatörlüğü’, ‘Medya Koordinatörlüğü’ ve Eke Koordinatörlüğü başlıklı atölye çalışmaları ile devam etti. Gruplar halinde yapılan atölye çalışmalarında önceden belirlenen konular çerçevesinde yapılan hazırlıklara göre istişarelerde bulunularak raporlar oluşturuldu. Aile ve Kadın Derneği olarak toplumsal meselelere karşı aileyi temele alarak daha çok ortaya konması gereken gayretler üzerine mülahazalarda bulunuldu. Atölye çalışmalarından sonra Gaziantep Kalesi çevresi ve 25 Aralık Gaziantep Savunması Kahramanlık Panoraması ve Müzesi gezisi yapıldı. Programın ilk günü gün sonunda Anadolu Federasyonu Yönetimi ve AKADDER temsilciliklerinden katılımla yapılan istişare toplantısı ve faaliyet bilgilendirmeleri ile sona erdi. Programın ikinci gününde ise 4 ana başlıkla incelenen atölye çalışmalarının değerlendirilmesi yapıldı. Her atölye grubunda yapılan çalışmalar temel bakış açıları dikkate alınarak sunuldu. Dernek temsilcilerinin söz aldığı değerlendirme toplantısında önceki yılda yapılan faaliyetler hakkında bilgi verilerek yeni yılda yapılacak faaliyetlerin müzakere edilmesi ile çalıştay sona erdi.